Pese qytete fantazma neper bote

06/03/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint San Zhi, Tajvan   San-Zhi I projektuar si një resort turistik luksoz në Tajvanin e Veriut, qyteti futurist San Zhi u braktis para se të përfundonte. Historitë tregojnë se shumë punëtorë vdiqën gjatë punës në kabinat prej druri dhe për këtë arsye, qeveria vendosi të mos e vazhdonte projektin. Tani, në vend që të ishte një destinacion i shtrenjtë turistik për më të pasurit e Tajvanit, San Zhi është thjesht një qytet fantazmë në mëshirë të kohës. Vendasit thonë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of