Pesë ura mahnitëse të Venecias

10/12/2012 1:18 PM 0 komente

Venecia, qyteti romantik me ndërtesa madhështore dhe kanale të bukura uji, qyteti autentik italian më i vizituar nga turistët! Ka shumë vende të bukura për t’u vlerësuar e për t’u parë në këtë qytet të mrekullueshëm, e ndër të tjera, edhe urat e famshme të Venecias. Ponte degli Scalzi E projektuar nga Eugenio Miozzi dhe e kompletuar në 1934, ajo zëvendësoi një urë të vjetër austriake dhe bën pjesë në katër urat e famshme të Grand Canal në Venecia. Kjo […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of