Pesha e permbytjeve

27/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Permbytjet e Shkodres dhe Korces japin bilancet e para ne bujqesi. Demi nuk eshte aq rminimalr sa parashikonin drejtuesit e Ministrise se Bujqesise Tashmë kur kanë filluar të publikohen bilancet e para të prodhimit vendas, vërehet se përmbytjet e fundit të vitit 2010 dhe fillimi i 2011-s, nuk patën efekt të vogël. Sipas të dhënave prodhimi me i vogël i lëndëve të para në vend, siç është gruri, është shkaktuar në pjesë të madhe nga përmbytjet. Vitin e kaluar, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of