Peticioni i prodhuesve të qirinjve

16/10/2017 11:13 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTre raste tregtare të vëna përballë administrimit Trump, janë provat konkrete të krijimit të problemeve në të ardhmen. Shqetësimi më i madh në këtë drejtim është se, të inkurajuar nga Presidenti Donald Trump, këto raste nuk do të jenë të vetmet, por do të pasohen nga shumë të tjera.   Në 1845, Frédéric Bastiat, një ekonomist francez, shkroi një letër të hapur në Parlamentin e tij kombëtar, duke kërkuar ndihmë në emër të prodhuesve të qirinjve dhe prodhuesve të formave […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of