Petrit Ago: Bujqësia, e lidhur ngushtë me blegtorinë, të rëndësishëm për ekonominë e vendit

07/07/2014 1:34 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint“Në përgjithësi jam marrë, që në ditët e para që kam filluar sipërmarrjen private, me produktet ushqimore. Ato kanë qenë fushat ku unë kam pasur njohuri dhe kam menduar që mund të ecësh përpara. Në fillimet e viteve ‘92-‘93, kam importuar sasi të konsiderueshme djathi dhe duke pasur kontakte me fabrika më lindi ideja, përveç bizneseve të tjera qëzhvilloj, për të ngritur një fabrikë qumështi”, – shprehet z. Petrit Ago në lidhje me fillesat e tij në fushën e blegtorisë. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of