Pikëpyetjet mbi drejtimin e Komisionit Europian

08/07/2019 1:33 PM 0 komente

Arritja e marrëveshjes së liderëve të BE-së për zgjedhjen e kandidatëve në pozicionet kryesore mbetet larg. A do ta bllokojë Parlamenti Europian kandidatin e tyre për të kryesuar Komisionin Europian?   Emmanuel Macron është një njeri me fat, sepse fatkeqësisht kundërshtarët e tij i krijojnë vetes probleme dhe pengesa të shumta, të cilat ndikojnë në mënyrë të drejtpërdrejtë në lehtësimin e rrugëtimit të z. Macron drejt suksesit, shkruan The Economist. E tillë ishte edhe situata në zgjedhjet presidenciale franceze në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of