Plan i ri shpëtimi për korporatat

29/07/2019 12:42 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Pas një periudhe të gjatë negociatash, Banka e Shqipërisë miratoi një plan shpëtimi të pagëzuar si “Qasja e Tiranës”, për bizneset që kanë dështuar në shlyerjen e kredive në banka, me vlerë mbi 8 milionë euro. Plani i shpëtimit, tashmë në fuqi, do të nisë të aplikohet në muajin shtator për 9 korporata, nga grupi i të 35 kompanive që ishin problematike në kthimin e huave. Si do të funksionojë marrëveshja shumëpalëshe banka – debitor dhe pilotimi i një […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of