Planet për hekurudhat

10/02/2020 8:25 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint  Hekurudha Tiranë-Durrës pritet të fillojë punimet në qershor, rikthehet stacioni te Ish-Treni. Projektet për zgjerimin e hekurudhave në vend, me Durrës – Rrogozhinë – Pogradec – Lin – Maqedoni dhe linjën që do të lidhte Shqipërinë me Greqinë, që parashikon nisjen e dy trenave në ditë   Hekurudha Tiranë-Rinas-Durrës pritet që të fillojë punimet në muajin qershor të këtij viti, teksa brenda muajit mars parashikohet që të përfundojë procedura e tenderimit. Lajmi u bë i ditur nga z. Thimio […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of