Planet vendore pas tërmetit

20/01/2020 4:30 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintQeveria po harton kuadrin ligjor për hartimin e planeve vendore për zonat që do të ndërtohen për të strehuar të dëmtuarit nga tërmeti. Pas vendimit për hartimin dhe miratimin e planit të detyruar vendor, si dhe procedura e miratimit të lejeve të zhvillimit dhe lejeve të ndërtimit, publikuar dy ditë më parë në Fletoren Zyrtare, të tjera akte janë publikuar gjatë ditës së sotme. Këto akte saktësojnë se cilat do të jenë njësitë zbatuese për hartimin e planeve të detyruara […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of