Plani rajonal për interkonjeksionin

27/03/2017 1:59 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë dokumentin afatgjatë për planet zhvillimore të vendeve të Europës Juglindore janë prezantuar një numër i konsiderueshëm i projekteve për përforcimin e kapaciteteve transmetuese dhe kapaciteteve të rrjetit të brendshëm. Linja interkonjektive 400 kV Pancevo (Serbia) – Resita (Rumania), pritet të ndikojë në ngritjen e kapacitetit transferues në drejtimin Lindje-Perëndim. Linja DC në mes të Itali-Mali i Zi është projekt, i cili fillon ndërtimin në vitin 2014 dhe pritet të futet në operim në 2016. Gjithashtu ekziston edhe projekti tjetër […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of