Plani sekret i BE-së për një Grexit katastrofik

24/06/2019 3:41 PM 0 komente

Një libër i ri, The Last Bluff (Blofi i Fundit) i Viktoria Dendrinou dhe Eleni Varvitsioti, raporton përgatitjet zyrtare që u morën nga Greqia në lidhje me situatën e vështirë që kaloi   Plani top-sekret u hartua në vitin 2012, përpara se Greqia të zhytej në situatën katastrofike të viteve në vijim. Këtij plani iu vu një emërtim i koduar “Pranimi i Kroacisë në Bashkimin Europian”, për të larguar çdo dyshim nga skenari që paralajmëronte fundin e shtetit më në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of