Plazhi i Spillesë / Plani i zhvillimit të zonës nga turizmi tek infrastruktura e korsitë e biçikletave

03/08/2020 9:03 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSpilleja, një vijë bregdetare rreth 4 kilometra, parashikohet që të zhvillohet si një lokalitet turistik bregdetar dhe lokal. Në një dokument zyrtar të Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit nënvizohet se prioritet do të jetë zhvillimi i turizmit me hotele dhe resorte, si dhe hapësira të shumta shërbimi e rekreacioni. Zona do të jetë e organizuar e tillë në mënyrë që t’u shërbejë kategorive të ndryshme të turistëve. “Në rang rajonal do të përforcohen lidhjet rrugore me autostradat Durrës-Lushnjë dhe Thumanë-Lushnjë, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of