Po i shërbehet oligarkisë, dobësohet shtresa e mesme

20/11/2017 1:34 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintZef Preçi, Drejtor i Qendrës për Kërkime ekonomike vlerëson se mangësitë kryesore të çdo pakete gjatë dekadës së fundit u shfaqën vartësisht edhe në paketën 2018. Të tilla janë: motivimi kryesisht nga nevoja për më shumë të ardhura buxhetore, pa pyetur për efektet rënduese në shtresat dhe në grupet e ndryshme të biznesit dhe të qytetarëve; rritje e peshës së kontributeve tatimore nga klasa e mesme dhe e varfër e vendit; përpjekje për të rritur represionin fiskal ndaj biznesit të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of