Po lindin profesione te reja

13/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Intervistë me zv.Ministrin e Punës, çështjeve Sociale dhe Shanseve të Barabarta Z. Kastriot Sulka Cilat janë instrumentat tuaj për të mundësuar lidhjen dhe përshtatjen e krahut të punës më kërkesat e tregut të punësr Në tregjet e punës ka gjithmonë probleme që administrohen përmes zyrave të punës dhe si instrument i dytë janë qendrat e formimit profesional. Madje, shpesh në vendet e zhvilluara (ku merren për bazë Gjermania dhe Danimarka) është e detyrueshme që pavarësisht nga niveli arsimor që […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of