Politikat e burimeve njerëzore, duhen riformuluar sipas standardeve ndërkombëtare

19/07/2021 12:18 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Armand Sharra, administrator i “Infosoft Systems”   Në kushtet kur teknologjia nga vit në vit evoluon dhe ka “shpërthyer” kërkesa e sipërmarrjeve për të përdorur sisteme të sigurta dhe të dixhitalizuara, drejtpërdrejt këta faktorë kanë rritur edhe kërkesën për punonjës IT. Sipas administratorit të kompanisë “Infosoft Systems”, Armand Sharra, Shqipëria po përballet me një fenomen global ku kërkesa për punësime është më e lartë se oferta. Z. Sharra thotë se disa kompani po përdorin për punësimet taktika momentale, pa […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of