Politikat e tregut të administratës Trump përplasen me njëra-tjetrën

16/12/2019 2:13 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTarifat e Presidentit krijojnë një kontrast të madh me lëvizjet e qëllimshme të zyrtarëve të tij Përpjekjet e Presidentit Donald Trump për të orkestruar marrëdhëniet tregtare të Amerikës po shkaktojnë një kakofoni të vërtetë. Më 2 dhjetor, ai trumbetoi vendosjen e tarifave të reja për çelikun dhe aluminin brazilian dhe argjentinas. Disa orë më vonë, Përfaqësuesi i Tregtisë të Shteteve të Bashkuara (USTR) deklaroi vendosjen e dy grupe tarifash për produktet europiane, SHKRUAN The Economist. Gjatë ditëve në vijim, kjo […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of