Politikat nuk duhet të stimulojnë sektorë të veçantë, por të krijojnë kushte të barabarta

08/02/2021 11:22 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervistë me Arjan Kadare, pedagog në Universitetin e Nju-Jorkut në Tiranë   Arjan Kadare, pedagog në Universitetin e Nju-Jorkut në Tiranë, thotë për revistën “Monitor” se ndryshimet që ka pësuar struktura e ekonomisë në dy dekadat e fundit mund të konsiderohen të rëndësishme. Sipas tij, një ndryshim i tillë është normal për një ekonomi në tranzicion dhe rritja e peshës së industrisë dhe turizmit në ekonomi janë tregues domethënës. Z. Kadare nuk mendon se politikat ekonomike duhet të nxisin sektorë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of