Polytron zbulon telefonin e parë në botë plotësisht transparent

11/02/2013 3:10 PM 0 komente

Polytron ka zbuluar telefonin e parë të mençur, prototipin e parë në botë, i cili vjen me ekran të plotë transparent. Prodhuesi tajvanez është marrë me dizajnimin e këtij modeli për një kohë të gjatë dhe pas prezantimit të modelit prototip të telefonit mund të vërehet se vetëm disa komponentë të ekranit janë të dukshëm, si pllaka, çipi i memories dhe kamera. Materiali kryesor me të cilin është krijuar telefoni është prej xhami, ndërsa ekrani i tij është i ndjeshëm në prekje […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of