Porti: Stukture e re sigurie

13/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Intervistoi:  Ersuin Shehu Intervistë me z.Dorian Mersini, përgjegjës i Sektorit për Sigurinë në Porte dhe Anije në Ministrinë e Punëve Publike, Transportit dhe Telekomunikacioneve. Pas atentatit të kullave binjake më 11 shtator 2001, siguria detare për anijet dhe portet me qëllim parandalimin e akteve terroriste, ka pasur një zhvillim të konsiderueshëm. Organizata Detare Ndërkombëtare (IMO), ku Shqipëria ka aderuar në vitin 1993, ka zhvilluar një sistem sigurie të aplikuar për anijet dhe portet ndërkombëtare. Konferenca Diplomatike që u mbajt […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of