Post-COVID-19 / Qeveria kërkon ndihmë te BERZH për OSHEE, disbursohen 50 mln euro për KESH

04/05/2020 8:06 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintQeveria shqiptare ka kërkuar që Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) të ndihmojë situatën e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) në vend në një fazë post-COVID-19 për të mbështetur investimet në sektor. Një raport i Sekretariatit të Komunitetit të Energjisë verën se institucionet ndërkombëtare kanë vënë në dispozicion shuma të mëdha, si pjesë e paketës mbështetëse të situatës dhe Shqipëria nuk bën përjashtim nga ky trajtim. Vetë BERZH ka vënë në dispozicion një paketë dyvjeçare për SME-të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of