Posta e Kosovës ul pagat e të gjithë punonjësve

06/04/2015 8:30 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintJanë 883 punonjës, të cilët duke filluar nga muaji maj, do të marrin paga me 6 dhe 8% ulje, ndërsa nivelit të menaxherëve iu janë zbritur pagat 12 deri në 16%, ndërsa kreut ekzekutiv për 29%. “Bordi i Drejtorëve i Postës së Kosovës Sh.A. ka vendosur gradat e reja për të gjithë punonjësit. Ky vendim është marrë për të siguruar stabilitet financiar. Për pjesën dërrmuese të punonjësve, 883 prej tyre, përkatësisht 84% të punonjësve, gradat e reja janë 6% dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of