Potenciali i një sektori

05/08/2019 8:20 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Sektori i peshkimit po përjeton vitet e fundit një periudhë të artë. Të dhënat zyrtare tregojnë se ka pasur një rritje eksponenciale si për sa u përket sasive të zëna dhe eksporteve, edhe në numrin e të punësuarve. Pjesa më e madhe e këtij bumi i atribuohet formalizimit të sektorit me anë të reformave të ndërmarra. Investimet e mëtejshme pritet që të rrisin kapacitetin në porte, ndërsa ndërtimi i shkallëve të riparimit do të ulë më tej kostot e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of