Pozicionet e reja kryesore në Europë

30/09/2019 1:34 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Një ekip i ri energjik në krye të Komisionit Europian   Padyshim që Emmanuel Macron ka kaluar një verë të mirë. Në korrik, me këmbënguljen e tij, liderët e vendeve anëtare të Bashkimit Europian zgjodhën Ursula von der Leyen, asokohe ministrja gjermane e Mbrojtjes, në postin e Presidentes së re të Komisionit Europian. Christine Lagarde, liderja franceze e FMN-së, u zgjodh për të udhëhequr Bankën Qendrore Europiane; Charles Michel, Kryeministri belg dhe aleat i z. Macron, mori presidencën e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of