PPP në transport, Gjiknuri: BE do të ndihmojë Shqipërinë me asistencë teknike

25/06/2018 10:08 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMinistria e Infrastrukturës dhe Energjisë organizoi një aktivitet prezantues mbi implementimin e Strategjisë Sektoriale të Transportit dhe Planin e saj të Veprimit 2016-2020. Në takim mori pjesë ministri Damian Gjiknuri dhe përfaqësuesi i Delegacionit të Komisionit Europian në Shqipëri, Mario Mariani. Raporti është një analizë e zbatimit të Strategjisë së Transportit dhe Planit të Veprimit dhe një moment i rëndësishëm për rishikimin e planit të veprimit, me qëllim përmbushjen e objektivave të qeverisë. Objektivi kryesor i qeverisë shqiptare është përshpejtimi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of