Presidenti më i mirë për interesat e shqiptarëve do të jetë Biden

26/10/2020 11:12 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervistë me Prof. Dr. Fatos Tarifa, ish-ambasador i Shqipërisë në SHBA   Diplomati Fatos Tarifa, ish-ambasador i Shqipërisë në SHBA, thotë për revistën “Monitor”, se fitorja e kandidatit Joe Biden do të sillte një vëmendje më të madhe të SHBA për Ballkanin Perëndimor dhe për faktorin shqiptar. Sipas tij, kandidati Biden është një njohës i mirë i Ballkanit dhe ka një historik pozitiv të marrëdhënieve me shqiptarët. Zoti Tarifa, ashtu si edhe kolegu i tij, Agim Nesho, vë në dukje […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of