“Presim impulse pozitive në treg nga Bursa dhe liberalizimi”

18/01/2021 8:20 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintRigela Gegprifti, Drejtore e Përgjithshme, Devoll Hydropower Sh.A   Liberalizimi i mëtejshëm dhe nisja e funksionimit të Bursës së Energjisë pritet të japë efekte pozitive në tregun e energjisë. Rigela Gegprifti, Drejtore e Përgjithshme, Devoll Hydropower Sh.A., i cilëson këto dy elemente të rëndësishme edhe për kompanitë private të sektorit. Lidhur me ecurinë e përgjithshme të Devoll Hydropower, 2020-n, ajo e cilëson një vit domethënës, kur hyri në funksion edhe Moglica, HEC-i më i madh privat që nga koha e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of