Presioni i dritherave

04/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ   A ka kartel ne tregr! Rritja e çmimeve nderkombetare si dhe numri i paket i kompanive importuese e bejne me te pasigurt tregun e dritherave ne vend     Ne tregun tone, rritjes se çmimit te dritherave ne tregjet nderkombetare i shtohet edhe rreziku i perqendrimit te ketij tregu vetem ne nje numer te vogel kompanish. Nga shtate kompani importuese te grurit, importet kryesore realizohen vetem nga tri prej tyre, sipas te dhenave nga Doganat, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of