Prishen zinxhirët globalë të furnizimit, pritet rritje e çmimeve

15/06/2020 9:35 AM 0 komente

Pandemia ka çrregulluar zinxhirin global të prodhimit dhe tregtimit të produkteve të farmaceutikës. Ani Tushe tha se, për shumë fabrika në Europë janë kufizuar furnizimet e lëndës së parë nga Kina, duke i vënë ata në vështirësi. Disa nga furnitorët tanë kanë kërkuar rritje të çmimeve, tha zonja Tushe. Kjo tendencë duket se do të vështirësohet më tej, si në të gjithë sektorët e tjerë të furnizimit, për shkak të ndikimit gjeopolitik në marrëdhëniet tregtarë Kinë – Europë. Fabrikat e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of