“Prishtina e Re”, projekti 38 milionësh i institucioneve të Kosovës

22/07/2019 5:03 PM 0 komente

Në bazë të Strategjisë për Akomodimin e Ndërtesave Qeveritare 2008-2025 në zonën “Prishtina e Re”, ka nisur ndërtimi i Kompleksit Qeveritar. Ky veprim është bërë në sajë të vendimit të përbashkët të Komunës së Prishtinës dhe Qeverisë së Kosovës, mbi bazën e të cilit është nënshkruar edhe Marrëveshja-Kontratë me Komunën e Prishtinës, për shfrytëzimin e hapësirave të asaj zone, për 99 vjet. Ky projekt do t’i kushtojë shtetit të Kosovës jo më pak se 38 milionë euro   Nga Prishtina, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of