Pritet lulezimi ekonomik

18/02/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Prishtina, Ibrahim Rexhepi Kosovaret tashme gjithnje e me shume do te orientohen nga produktet vendase dhe do te kerkojne tregje te reja. Kete e imponojne edhe rrethanat e reja te krijuara ne marredheniet me Serbine. Njekohesisht, ne qershor pritet qe te mbahet konferenca e donatoreve, ndersa shume biznesmene nga diaspora kane shprehur gadishmerine qe te investojne ne Kosove Te dielen, kur ne sheshin “Nene Tereza” ne Prishtine kremtohej shpallja e pavaresise qytetaret jane sherbyer me prodhime kosovare. Qe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of