Pritet vendimi për financimin / Impianti fotovoltaik 13.9 mln euro i KESH kalon rishikimin final

25/01/2021 8:04 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintProjekti për ndërtimin e një impianti fotovoltaik mbi liqenin e hidrocentralit të Vaut të Dejës ka kaluar një tjetër fazë sa i takon mundësisë së financimit. Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) i ka dhënë miratimin final konceptit të paraqitur të projektit, ndërkohë që mbetet pezull ende miratimi i financimit që parashikohet të jetë në datë 27 janar 2021. BERZH bëri të ditur se projekti me një vlerë afërsisht 14 milionë euro nuk do të financohet plotësisht prej saj […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of