Pro dhe kunder rritjes

26/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Elona Gusmari Ndryshimi i çmimit të energjisë elektrike duket se ka dy anë të medaljes, cilët përfitojnë dhe cilet rrezikojne. Institucionet përkatëse argumentojnë nevojën për rritjen e çmimit të energjisë elektrike si për konsumatorët familjarë, ashtu dhe për biznesin. Biznesi duket se do të vihet përsëri në ngërç, por kërkon garanci se nuk do të rrezikohet nga falimenti. Rritja që pritet të pësojë çmimi i energjisë elektrike duket se ka ngjallur sërish debate të forta. Institucionet qeveritare argumentojnë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of