Pro liberalizimit

18/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ersuin Shehu Sipas drejtorit te Insig, çmimet e TPL-ve duhet te liberalizohen dhe autoriteti duhet te ushtroje kontroll me te forte per demet. Insig shprehet ne favor te liberalizimit te çmimeve per sigurimin e detyrueshem motorrik. Sipas drejtorit, z.Saimir Zemblaku, tregu i sigurimeve eshte rikthyer plotesisht ne gjendjen para krijimit te Agjencise se Sigurimit te Automjeteve (ASA), kur policat e sigurimit shiteshin me çmime shume me te uleta se ato te percaktuara nga Ministria e Financave. “Ne treg […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of