“Problematika në disbursimin e fondeve, mungesa në certifikimin e pronave dhe informalitet në sektor”

18/11/2019 11:54 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Agim Rrapaj, kryetari i Këshillit të Agrobiznesit Shqiptar   A kanë funksionuar skemat kombëtare të subvencionit dhe skema e fondeve IPARD? Kemi dy skema kryesore, financime nga buxheti dhe IPARD II. Skema e parë, planifikimi, ka qenë në përgjithësi e miratuar nga buxheti i shtetit, ka pasur planifikim fondesh, por disbursimi ka qenë në nivele të pakënaqshme. Në 2017, 12 % u arrit niveli disbursimi, në 2018 ka qenë e ulët sërish. Ndërsa në 2019, pati ndryshim nga 20 […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of