Probleme me euron

23/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Komisioni Europian e ka paralajmëruar Malin e Zi që vetëm anëtarët e 27 vendeve të bllokut mund të përdorin euron si një monedhë zyrtare, në bazë të një traktati që kanë vendet e BE-së, shkruajnë Gjeraqina Tuhina në Bruksel dhe Dragoljub Dusko Vukovic në Podgoricë për Balkan Insight, një publikim on line i agjencisë BIRN. Malit të Zi po i jepet ky paralajmërim zyrtar, në një kohë që Podgorica po nënshkruan Marrëveshjen e Stabilizim Shoqërimit (MSA), çka shënon hapin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of