Problemet berthamore trondisin tregjet e energjise

20/03/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Tregjet e energjisë globale dhe të tregtimeve të emetimeve janë zhytur në krizë nga kërcënimi i centraleve bërthamore në Japoni dhe vendimi i Gjermanisë për të ndalur aktivitetin në shtatë reaktorët bërthamorë më të vjetër. çmimet janë rritur, teksa Japonia ka blerë karburante fosile si gazi, në mënyrë që të zëvendësojë prodhimin bërthamor dhe pasi   Angela Merkel, kancelarja gjermane njoftoi për vendimin e mbylljes së disa nga 17 centraleve bërthamore në vend, në një rishikim të ri të politikave. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of