Problemet e Boeing-ut i kushtuan rëndë industrisë së aeronautikës

09/09/2019 8:58 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Fatkeqësisht, fundi i situatës nuk mund të përcaktohet   Prej vitesh, Boeing, është një prej hallkave më të rëndësishme të makinerive industriale në Amerikë, shkruan The Economist. Çdo vit, ai shet në të gjithë botën pajisje dhe shërbime të hapësirës ajrore me vlerë 100 miliardë dollarë dhe u paguan 45 miliardë dollarë firmave të tjera amerikane. Ai është prodhuesi më i madh i avionëve në botë dhe eksportuesi më i madh për Amerikën. Avionët e tij komercialë, të cilët […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of