Procesi nuk shtyhet, implementimi në 1 janar 2020

02/09/2019 8:11 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë Ministrinë e Financave dhe Ekonomisë vijon procesi i konsultimit me grupet e interesit. Pak ditë më parë, ministrja Denaj njoftoj se diskutimet do të shtyheshin deri në mesin e muajit shtator. Në një intervistë për “Monitor”, Elton Haxhi, zëvendësministër, tha se po reflektojnë në projektligj komentet që po vijnë nga grupet e interesit. Për sa u përket kostove, ai pret që të ulen me rritjen e numrit të operatorëve që do të ofrojnë produktet fiskale. Ndonëse shumë nga palët […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of