Produkte-bujqesore: Britania e Madhe kerkon perimet shqiptare

30/06/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Eksportet e para në Britani pritet t’u hapin rrugë eksporteve bujqësore shqiptare në Perëndim. Prodhimet vlerësohen për shije të mirë Nga Albana MUçAJ Toka që mbillet gjatë gjithë vitit dhe që prodhon perimet më të hershme në rajon, duket se dalëngadalë po fiton emrin e saj të dikurshëm. Perimet e Divjakës, kanë munguar në tregjet e Austrisë, Sllovenisë apo Gjermanisë që nga fillimi i viteve ’90-të. U deshën pothuajse dy dekada që Divjaka t’i kthehet eksportit të produkteve bujqësore, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of