Produktiviteti rreth e qark botes

22/09/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNjë studim i fundit i ILO rendit Shtetet e Bashkuara si vendin më produktiv. SHBA në renditjen botërore, kalon në vend të dytë Irlandën dërkohë që nivelet e produktivitetit gjatë dekadës së kaluar janë rritur në të gjithë Botën, hendeqet mbeten të mëdha ndërmjet rajoneve të industrializuara dhe shumë të tjerave, ndonëse Azia Jugore dhe Europa Qendrore dhe Juglindore (jo anëtare të BE-së) dhe CIS (Komonuelthi i Shteteve të Pavaruraish BS) kanë filluar të afrohen, thuhet në raportin e ILO […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of