Profesionet qe stresojne shqiptaret

01/05/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNga Elona Bedalli Në Britaninë e Madhe, profesionet që vuajnë më shumë nga stresi janë infermierët dhe mësuesit, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pilotët dhe ekspertët e marrëdhënieve me publikun, ndërsa në vendet e tjera të Europës, janë punonjësit që merren me shitjen e pasurive të patundshme dhe reklama. Po çfarë ndodh në Shqipërir Psikologët thonë se janë kryesisht administratorët, mjekët, por edhe ata njerëz që punojnë në kushte të vështira, si fasoni. Sipas një studimi të kryer gati […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of