Profesor Hasan Banja ne fokusin e veprimtarise ekonomike

01/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Akademik Vladimir Misja Duke u mbeshtetur ne arsimimin, karrieren dhe veprimtarine profesionale Hasan Banja paraqitet si nje ekonomist i dalluar ne rrafshin e studimeve ekonomike. Ai eshte jo vetem autor i nje seri studimesh me karakter makroekonomik, por edhe drejtues i institucioneve kerkimore shkencore prane Akademise se Shkencave, Qeverise, Ministrise se Industrise dhe Komisionit te Planit… …Ne vitin 1947 ka perfunduar me rezultate shume te mira Shkollen Normale ne Elbasan. Gjate periudhes pesevjeçare 1947-1952 ka perfunduar studimet me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of