Programi i Mbështetjes nga FMN ndihmon Serbinë në reforma dhe për të përballuar COVID-19

25/01/2021 8:38 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintProgrami i reformës ekonomike të Serbisë, i cili është mbështetur nga FMN që nga korriku 2018, do të mbyllet në fund të janarit. Instrumenti i Koordinimit të Politikave (PCI) – i cili ofron këshilla për politikat, por pa financim nga FMN – e ndihmoi Serbinë për të ruajtur stabilitetin ekonomik dhe financiar dhe për të vazhduar reformat strukturore. Megjithëse programi kishte nevojë për disa rregullime, për shkak të pandemisë, ai i arriti objektivat e tij kryesorë. FMN Country Focus u […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of