Projeksionet amerikane: Kulmi i valës së dytë kaloi në shkurt, por vdekjet në rritje deri më 24 mars

08/03/2021 12:28 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Instituti amerikan, Health Data, i cili ka publikuar disa projeksione globale për ecurinë e pandemisë, si në drejtim të infektimeve dhe vdekjeve, parashikon që vala e dytë e infektimeve në Shqipëri e kaloi kulmin gjatë muajit shkurt. Instituti vlerëson se infektimet reale të Shqipërisë, gjatë gjysmës së dytë të muajit shkurt, ishin 3000-3600 raste në ditë, shifra këto së paku tre herë më të larta se deklarimet zyrtare. Sipas skenarit amerikan, për Shqipërinë, kulmi i infektimeve arriti në datën […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of