Projektet prioritare rajonale dhe europiane të Shqipërisë

16/10/2017 1:52 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintRoute 2 Zgjerimi i rrjetit Trans Europian në Ballkanin Perëndimor në drejtimin Podgoricë (Mali i Zi) – Durrës/Tiranë (Shqipëri). Ky drejtim emërtohet Route – 2 dhe bën pjesë në Rrjetin Kryesor të Transportit Europian të Ballkanit Perëndimor. Në territorin shqiptar Route – 2 përfaqëson trungun hekurudhor Durrës – Tiranë 37 km të gjatë dhe atë Vorë – Shkodër – Hani i Hotit, kufi me Malin e Zi, 120,2 km i gjatë. Vlera e financimit mbi 100 milionë euro. Korridori 8 […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of