Projekti/ Gati censusi i pyjeve, i dyti më i madhi që pas vitit 1990

03/07/2017 10:55 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintÇfarë ka ndodhur me pyjet në Shqipëri gjatë dhjetëvjeçarit të fundit pritet të mësohet vitin tjetër. Inventari Kombëtar i Pyjeve, pjesë e Projektit për Shërbimet Mjedisore, mbështetur nga Banka Botërore dhe Qeveria Suedeze, pritet të fillojë së shpejti dhe do të ofrojë informacion të përditësuar mbi gjendjen aktuale të pyjeve në vend. Ky proces kryhet çdo dhjetë vjet dhe jep informacion mbi ndryshimet e ndodhura në një dekadë. Ai, gjithashtu, ofron të dhëna të rëndësishme mbi biodiversitetin në vend. Inventari […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of