Projekti i ri fiskal

22/06/2020 11:40 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Një sistem tatimor më i drejtë, më efikas, më i thjeshtë dhe më transparent mund të bëjë që Shqipëria të jetë më tërheqëse për investimet e huaja, duke forcuar aktivitetin ekonomik të vendit duke nxitur stimujt e duhur ekonomikë dhe duke u përballur me nivelin e lartë aktual të informalitetit.   Shqipëria është duke përgatitur një strategji afatmesme të të ardhurave për të financuar rritjen e shpenzimeve me 2-3% të PBB në pesë vitet e ardhshme. Fondi Monetar Ndërkombëtar, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of