Projekti për mirëmbajtën e rrugëve / Kërkohen 4.5 milionë euro shtesë për vitin 2021

21/06/2021 10:03 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMirëmbajtja e rrugëve në bazë performance sipas projektit, që ka disa vite që po zbatohet nën financimin e Bankës Botërore, kërkon shtesë të fondeve për vitin 2021. Në raportin periodik të ecurisë së projektit, që publikon Banka, nënvizohet se nga ana e Autoritetit Rrugor Shqiptar janë bërë disa amendime. “Punët civile (OPRC) po përparojnë mirë dhe shumica e punëve rehabilituese për vitet e para janë kryer. ARRSH ka bërë ndryshime shtesë (me një vlerë të përafërt prej 4,5 milionë eurosh) […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of