Projekti për turizmin / Qeveria kërkon edhe 33.85 milionë USD tek BB për Orikumin dhe Ksamilin

31/08/2020 8:01 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintQeveria shqiptare ka kërkuar që projekti për Zhvillimin e Turizmit dhe Integrimin Urban i nisur pak vite më parë, me fokus katër bashki të zgjatet në kohë, por edhe të marrë një shtesë financimi prej 33.85 milionë dollarësh. Sipas dokumenteve zyrtare, këtë herë qeveria nënvizon se Ksamili dhe Orikumi do të jenë qendrat ku do të vendoset vëmendja më e madhe teksa në projektin origjinal ishin katër bashki Berati, Përmeti, Gjirokastra dhe Saranda. “Financimi shtesë i projektit për zhvillimin e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of