Projektligji i ri i kontabilitetit, raportim njësoj si në BE

13/06/2017 1:58 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMinistria e Financave ka në fazë konsultimi një projektligj të ri për Kontabilitetin dhe Pasqyrat Financiare. Projektligji lehtëson raportimin financiar për personat fizikë dhe ndërmarrjet e vogla. Për kompanitë e mëdha do të shtohet barra e raportimit, ku përveç bilanceve dhe pasqyrave financiare do të publikohen me detyrim edhe planet e biznesit dhe projeksionet e tjera të zhvillimit. Bizneset e huaja do lehtësohen nga një barrierë ekzistuese, pasi do të kenë mundësi të raportojnë bilancet në valutë. Këto ndryshime mundësohen […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of